Vilken härlig start på semestern Per fick. Stålande väder, medelhavsvärme och bad. Fantastiska kvällar och mornar, men som oftast då vi får dessa heta, fuktiga dagar kommer åskoväder.
Ida, Mary och Lily har varit så glada att leka och bada vid stranden och på klipporna. De fick en ny flytleksak som blev mycket populär.
Många roliga bilder finns i : http://idagallery.skyelice.se
Vi har under helgen och veckan förberett oss för vår semesterresa till Gotland. I morgon går färjan från Oskarshamn, husbilen är packad och klar. Det skall bli så spännande och kul, vår första långresa i bilen.
Här hemma har vi hjälp av snälla grannar att vakta och se till huset. Vi brukar alltid ställa upp för varandra, så man kan resa bort utan bekymmer. Det känns bra – tjänster och gentjänster.