Nu har jag redigerat en massa bilder på valparna 5 veckor. Det blev inga porträttbilder denna gång utan roliga bilder där vi tog ut valparna var för sig och de fick leka. Alla var så busiga, skulle undersöka allting. Titta och njut, fantastiska små juveler.
http://gemgallery.skyelice.se
Som avslutning på dagen fick de fira med var sitt stort märgben. Oj, det blev riktigt spännande och lilla rovdjuret visade sig. De morrade och mumsade, det godaste de fått. Vi tog benen från dem efter en stund, rädda att de skulle få ont i magen av märgen. Men de var så fina i magen dagen efter.
<!–
WriteFlash('http://gemgallery.skyelice.se/#!album-288‘);
//–>http://gemgallery.skyelice.se/#!album-288
Superlativer saknas nästan i det svenska språket… maken till bilder får man leta efter, HUR skall ni klara av att skiljas från dessa perfekta juveler? KRAM